MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

BINDUGA MTB MARATON - RALACJA

2018-07-10

news title

BINDUGA MTB MARATON 2018 RELACJA – "Problem czasami oznacza sukces"


Co oznacza ten tytuł? 
Podczas przygotowań do tegorocznego Maratonu MTB edycja Binduga pojawił się problem z poprowadzeniem trasy, ponieważ duża część tego, co najciekawsze, przebiega na terenach zarządzanych przez wojsko. Koniec końców korzystaliśmy z zasobów wojska, jednak dopóki sprawa nie była wyjaśniona musieliśmy poszukać alternatywy. To, co udało się wytyczyć bardzo pozytywnie zaskoczyło wszystkich, którzy zdecydowali się na start w tym roku.
W pierwszej części trasy było albo w górę, albo w dół. Druga część trasy pozwalała poruszać się z prędkościami w okolicach trzydziestki, więc dla każdego było coś miłego :)

Tradycyjne na finał (dla MEGA dodatkowo na półmetku zmagań) moczyliśmy ,,buciki”, co fantastyczne na swoich zdjęciach uchwycili fotografowie.
Dodatkową zmianą było wprowadzenie rozjazdu przed miasteczkiem rowerowym, a nie na jego terenie. Zmiana przyjęta pozytywnie - pozwoliła uniknąć swego rodzaju chaosu. 
Pogoda tradycyjnie dała w kość, choć trzeba zaznaczyć, że świadomość ścigania się w tak wysokich temperaturach i konieczność częstego picia jest na tyle powszechna, że służby medyczne nie zanotowały żadnych dramatycznych wyjazdów związanych z odwodnieniem

Kilka słów o samej realizacji.
Trudno to wytłumaczyć, ale dysponując dwoma systemami nagłośnienia nie można być pewnym, że jesteśmy dobrze przygotowani na wszelkie awarie. Niestety oba systemy zawiodły... Można anegdotycznie powiedzieć, że najbardziej poszkodowaną osobą w tej sytuacji był Piotr Kurek, nasz nieoceniony komentator. Chodził po terenie miasteczka nie mogąc sobie znaleźć miejsca. Dla Piotra Kurka mikrofon to tak, jak dla większości z nas rower. Wyobraźcie sobie sytuacje gdy jesteście na imprezie, w głowie plan na rywalizację a tutaj nagle nie można jechać… Panie Piotrze współczujemy…
Szczęśliwie, na dekoracje udało się uruchomić nasz ,,Głos” i dekoracje przebiegały sprawnie.

Było też trochę zamieszania związanego z pomyłkami na trasie, ale wszystkie wątpliwości zostały rozstrzygnięte na korzyść uczestników. Udało się uniknąć sytuacji z ubiegłego roku kiedy ,,wędkarze/pasjonaci” postanowili przekładając strzałki wysłać część uczestników do Obornik… W tym roku trasa była oznakowana prawidłowo, choć może trochę za skromnie, szczególnie na zakrętach.
Do zobaczenia na Maratonie w Bindudze za rok - dokonamy wszelkich starań, aby w przyszłej edycji wrócić do ,,Jaru” i odcinka „kolejki górskiej” kosztem autostrad.

Do zobaczenia!

NEWS

KRZYWA WIEŚ 2014 – V MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W MARATONACH MTB

2014-05-15

Tam po prostu trzeba być…Powodów jest kilka i ws...


więcej

POŁCZYN ZDRÓJ - MARATON PODOBNY DO SKLEPU Z ZABAWKAMI...

2014-05-05

Skąd takie porównanie? Zaraz wszystko się wyjaśni. W pi...


więcej

JEŻELI MAJÓWKA, TO TYLKO W POŁCZYNIE ZDROJU

2014-04-24

Jeżeli początek maja, to tylko w Połczynie Zdroju. Ciekawa pro...


więcej