MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

RELACJA - ŁOPUCHOWO MARATON MTB 2018

2018-09-25

news title

Łopuchowo 2018 - miał to być finał cyklu…
Może to i dobrze, że kolejnego już sezonu nie udało nam się zakończyć we wrześniu, ponieważ będąc czasami uczestnikami zawodów, odczuwamy na początku października ,,swędzenie SPD-ów”… a w tym roku będzie okazja na ,,dobicie” 7 października.

W tym roku edycja w Łopuchowie prezentowała się odmiennie niż w latach ubiegłych. Wycięliśmy z trasy odcinki, które podczas poprzednich edycji miały zrobić kilometry, natomiast technicznie nie stanowiły problemu dla zawodników. Skoncentrowaliśmy się natomiast na tym, co najciekawsze w okolicach Łopuchowa. 
Zacznijmy od ilości rund. Na dystansie MEGA było ich 4, a na dystansie MINI - 2. Dla zawodników z krótszego dystansu nie było to żadną nowością, ponieważ dwie pętle są już prawie standardem, natomiast przed zawodnikami z MEGA postawiliśmy małe wyzwanie. Dotychczas zdarzały się imprezy, na których były do pokonania trzy rundy i przebiegły one bez problemów. Jednak cztery pętle mogły się okazać kłopotliwe. Nie wątpimy w zdolności matematyczne uczestników, jednak biorąc pod uwagę zmęczenie pokonanym dystansem, istniało zagrożenie pomyłki w liczeniu już zakończonych rund. Jednak należy oddać uczestnikom, że w tej edycji posłuchali rad sędziego i korzystali ze wskazań liczników - nie mieliśmy sygnałów, żeby ktoś pojechał o kilka kilometrów za dużo.

Zmiana trasy spotkała się z pozytywnymi komentarzami. Co ciekawe, odcinek który miał być z założenia dojazdowy, okazał się w kilu przypadkach kluczowy dla dalszej rywalizacji. Skrócenie odcinka asfaltu do 1 km i poprowadzenie dalej trasy drogą leśną doprowadziło do tego, że jak nie było czegoś pod nogą, to pociąg odjeżdżał, ponieważ nie było możliwości na chwycenie ,,kolarskiego koła”. W dalszym etapie, gdy było już trochę wolniej i bardziej technicznie, walka toczyła się o utrzymanie wywalczonych pozycji. I jak zwykle - ostatni kilometr, gdy wydaje się że jest płasko i twardo (bo po czarnym) pozwalał poprawić zajmowaną pozycje. Tak samo było też na stadionie/boisku gdzie można było obserwować walkę na finiszowych metrach.

Wyniki i galeria niezawodnej Hani Marczak znajdują się na odpowiednich stronach, a już teraz sygnalizujemy, że Gala Rowerowa odbędzie się 19 października o godzinie 19 w Murowanej Goślinie, natomiast zakończenie sezonu na pewno 7 października. 

NEWS

RAJD Z DUSZĄ - SEKTOR 28 - Łopuchowo

2018-09-18


więcej

RELACJA POBIEDZISKA MTB MARATON 2018

2018-08-20


więcej

RAJD Z DUSZĄ - SEKTOR 28 - POBIEDZISKA

2018-08-16


więcej