MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

RELACJA POBIEDZISKA MTB MARATON 2018

2018-08-20

news title

– oswajamy mityczne XC.
Tak zapowiadaliśmy tą edycję i prawie wszystko się sprawdziło. 
Piszemy ,,prawie” ponieważ wśród weteranów Thule Cup (cykl przeprowadzany przez GogolMTB w latach 2003-2014) dało się słyszeć komentarze, że było to tylko lekkie nawiązanie do prawdziwego XC.
Absolutna prawda. Wspólnymi elementami były:
- jazda po rundach
- dubel kończy jazdę na okrążeniu lidera/zwycięzcy (dystans MEGA).
Jednak pisaliśmy o ,,oswajaniu”, a nie o realizacji pełnej formy i to założenie zostało spełnione. Jedne z pierwszych komentarzy na mecie nawiązywały właśnie do rywalizacji na rundach - że ma ona jednak to „coś”.
Sam wyścig dał wszystkim ogromną satysfakcje. Zawodnicy na pewno zapamiętają zmarszczki, jakie były do pokonania na ok. 5 kilometrze rundy. Podczas rekonesansu, na objeździe trasy, jak i później, podczas rozgrzewki wydawały się proste. Jednak w trakcie walki odsłoniły swoje prawdziwe oblicze. Na początku rywalizacji radowały lub zaskakiwały, natomiast pod koniec mocno wchodziły w nogi. 
Sama runda poprowadzona w 90% terenami leśnymi była odpowiednia na aktualną pogodę. Tylko odcinek dojazdowy do mety (ok. 600 m) przebiegał na otwartym terenie. Reszta trasy była zacieniona, co raczej nie ułatwiało pracy fotografom, którzy mimo tych warunków jak zwykle wykonali wiele dobrych zdjęć – fotorelacje już wkrótce. 
O poziomie rywalizacji trudno powiedzieć coś innego niż to, że był na wysokim poziomie i na pewno zaskoczył nas - organizatorów. Runda planowana była na ok. 16 min, a została pokonana w czasie grubo poniżej 15 min. Już dziś możemy zadeklarować, że w przyszłym roku lider pojedzie nie krócej niż godzinę. 
Krótki komentarz nawiązujący do całego cyklu - do zakończenia zmagań pozostały już tylko dwie edycje. Najbliższa, zgodnie z planem odbędzie się 22 września w Łopuchowie, natomiast faktyczne zakończenie sezonu, nie całkiem zgodne z założeniami, nastąpi 7 października w lokalizacji, którą ujawnimy już niebawem.
A potem już tylko Gala Rowerowa, tradycyjnie w Gimnazjum w Murowanej Goślinie, a tuż po niej zaczniemy przygotowania do sezonu zimowego.

NEWS

LISTA SEKTORÓW SKOKI 2018

2018-06-19

Przedstawiamy l...


więcej

SEKTOR 28 - RAJD Z DUSZĄ - SKOKI

2018-06-17


więcej

BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018 - OBJAZD TRASY - SKOKI

2018-06-11


więcej