MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

RAJD Z DUSZĄ - SEKTOR 28 - Suchy Las

2018-07-30

news title

Rajd z Duszą - Sektro 28 - Suchy Las
niedziela, 5 sierpnia 2018
pętla autobusowa przy ul. Bogusławskiego,
Suchy Las

Gogol MTB oraz Volkswagen Krotoski-Cichy Poznań/Przeźmierowo zapraszają do udziału w rajdzie wszystkich posiadaczy rowerów, którzy preferują tempo rekreacyjne i mają ochotę spędzić aktywnie niedzielny poranek.

Tematem tego Rajdu z Duszą jest „Podróż do nieistniejących miejsc”. Najlepszą zachętą niech będzie opis trasy stworzony przez przewodnika - Andrzeja Billerta:

Jeżeli popatrzymy na stare mapy obejmujące teren MTB MARATON SUCHY LAS znajdziemy tam wiele miejscowości, takie jak: Chojnica, Glinno, Łagiewniki, znajdziemy małe osady czy pojedyncze domy, a wszystko to połączone gęstą siecią dróg. Obecnie teren ten zajmuje poligon a dawny krajobraz kulturowy ze starymi osadami przestał istnieć i zmienił się w krajobraz "dzikich pół" lub średniowiecznej Polski. Nic więc dziwnego, że poligon stał się ulubionym plenerem filmowców: "pełnił funkcję" kresów w filmie Jerzego Hoffmana "Ogniem i mieczem", a Ewa i Czesław Petelscy kręcili tutaj film "Kazimierz Wielki".
Teren poligonu to również miejsce prawdziwej i bardzo ciekawej historii. W katedrze poznańskiej znajduje się piękny rycerski nagrobek Jana Przecławskiego przeniesiony z kościoła w Chojnicy, który jest najciekawszym zabytkiem poligonu i stał się charakterystycznym elementem scenografii "Ogniem i mieczem". Warto też wspomnieć, że w pobliskim Glinnie urodził się w 1757 roku Wojciech Bogusławski, Ojciec Teatru Polskiego. Miejsce dworu Bogusławskich upamiętnia pamiątkowa tablica.
Nie ma już Chojnicy, Glinna, Glinienka, gdzie urodził się słynny wielkopolski krajoznawca Franciszek Jaśkowiak, nie ma także innych miejscowości, któe zniknęły, objęte terenem poligonu. Pozostały "dzikie pola" z nielicznymi pamiątkami po dawnych mieszkańcach. Pozostały krajobrazy, które urzekają filmowców i na pewno spodobają się uczestnikom Sektora 28.
Podróż rowerowa Sektora 28 będzie wyjątkową wycieczką przez dawne wsie, których już nie ma, a o których jednak warto i trzeba pamiętać. 

Po zakończonym rajdzie uczestnicy będą mogli powitać na mecie miasteczka startowego amatorów kolarstwa MTB, biorących udział w Suchy Las MTB Maraton.

Godzina startu – 10:00

Miejsce startu - Miasteczko rowerowe, pętla autobusowa przy ul. Bogusławskiego, Suchy Las

ZAPISY - zapisy i opłaty do godziny 9:30 na stanowisku partnera imprezy - Grupy Krotoski-Cichy Poznań-Przeźmierowo w miasteczku startowym Bike Cross Maraton

Opłata za udział w Rajd z Duszą - Sektor 28
Dorośli - 15 zł, dzieci 5 zł.

Świadczenia - udział w rajdzie, posiłek regeneracyjny na mecie, drobny upominek.

NEWS

LISTA SEKTORÓW SKOKI 2018

2018-06-19

Przedstawiamy l...


więcej

SEKTOR 28 - RAJD Z DUSZĄ - SKOKI

2018-06-17


więcej

BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018 - OBJAZD TRASY - SKOKI

2018-06-11


więcej