MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

ZMIANA TERMINU I LOKALIZACJI 9 EDYCJI

2018-07-11

news title

„Teraz trochę więcej o samej imprezie. 
Trzeci raz wystartujemy z Owińsk. Trasa jest inna niż wstępnie planowana. Mniej górska, ale na pewno dalej atrakcyjna. Zapowiada się wielkopolska ganianka po lesie…”

Tekst powyżej to urywek zapowiedzi imprezy w Czerwonaku, jednak...
...trzeciego podejścia nie będzie. Jesteśmy zmuszeni odwołać planowaną imprezę.
22 lipca nie spotkamy się na Tropicanie w Owińskach. Informujemy o tym z przykrością. Organizując wszystkie imprezy - czy to Maratony MTB, czy też wyścigi XC (nie zapominając o zimowych edycjach Cyclocrosu) - zawsze w pierwszej kolejności stawiamy na dobro uczestnika.

Niestety, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że to dobro zostałoby osiągnięte przy planowanej imprezie w Czerwonaku. Mogło by się okazać, że nie dziesięć dni przed planowaną datą, ani nawet (jak w przypadku poprzedniego terminu) na trzy dni przed imprezą, lecz w ostatniej chwili - impreza zostałaby odwołana. Przy czym należy wyjaśnić, że określenie „ostatnia chwila” mogłaby dotyczyć sytuacji, kiedy zawodnicy są już ustawieni na linii startu… Dlatego, nie chcąc narażać przede wszystkim Was - Zawodników oraz siebie, na niepotrzebne, kolejne rozczarowanie, wycofujemy się z organizacji imprezy w Czerwonaku.

Źle się dzieje w naszej najbliższej okolicy z warunkami do organizowania imprez amatorskich. Im dalej tym jest łatwiej… I dotyczy to również innych dyscyplin sportu - nie tylko rowery są na cenzurowanym.

Wracając do tematu cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018.
Informujemy, że edycja planowana na 22 lipca w Czerwonaku nie zostaje wykreślona z kalendarza, a jedynie przeniesiona na inny termin (wstępnie będzie to 14 października 2018) i całkiem inny region Wielkopolski. W związku z tym, liczba startów zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu nie ulega zmianie.

Realizacja naszych przyszłorocznych planów musiała zdecydowanie nabrać tempa i część z tych założeń pojawi się już w tym sezonie – jak na przykład alternatywna lokalizacja Maratonu, która swój debiut miała mieć dopiero w 2019, a która, ze względu na okoliczności, zostanie pokazana już niedługo. I w ostateczności może okazać się, że problem wymusił sukces. Jako dowód, że to tak działa, można podać przykład Bindugi - gdzie stanowcza postawa Wojska dotycząca granic Poligonu Biedrusko zmusiła nas do poszukania alternatywy i odkrycia rewelacyjnego odcinka, nad którym wszyscy, którzy zaliczyli ostatnią edycje, rozpływali się w zachwytach.

Najbliższa edycja to Suchy Las – 5. sierpnia 2018. Zapraszamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości czy aby na pewno się odbędzie. Dysponujemy wszelkimi dokumentami pozwalającymi na korzystanie z zasobów Poligonu i jedyną przeszkodą jaką możemy napotkać jest pogoda. Choć ubiegłoroczna edycja pokazała, że nawet upiorne błoto nie jest wstanie zatrzymać ludzi ogarniętych „Cyklozą”.
 

NEWS

KRZYWA WIEŚ 2014 – V MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W MARATONACH MTB

2014-05-15

Tam po prostu trzeba być…Powodów jest kilka i ws...


więcej

POŁCZYN ZDRÓJ - MARATON PODOBNY DO SKLEPU Z ZABAWKAMI...

2014-05-05

Skąd takie porównanie? Zaraz wszystko się wyjaśni. W pi...


więcej

JEŻELI MAJÓWKA, TO TYLKO W POŁCZYNIE ZDROJU

2014-04-24

Jeżeli początek maja, to tylko w Połczynie Zdroju. Ciekawa pro...


więcej