MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

SUCHY LAS MTB MARATON 2017 - SEKTORY

2017-09-22

news title

Sektory Suchy Las 2017 – Plan startów, instrukcja obsługi;

Pobiedziska – start na żywioł

Stęszew – uporządkowane, ale nie do końca…

Suchy Las – jak będzie dyscyplina, będzie dobrze…

 

O powodach, dlaczego została zmieniona procedura startu już było pisane, więc teraz tylko przypomnienie o najważniejszym argumencie za.

Możliwość przeprowadzenia rozgrzewki do momentu startu i brak konieczności „kwitnięcia” w sektorze na pół godziny przed gwizdkiem.

 

Tabelka z przydzielonymi sektorami ma dodatkową kolumnę z godziną startu. Każdy z maratończyków będzie wiedział, z której bramki i o której godzinie startuje. Sektory startują co 30 sekund. Stąd też komunikat o potrzebie dyscypliny.

Wiadomo, że nie wszyscy uczestnicy przyjadą na daną edycję, w związku z tym dopuszczamy możliwość łączenia sektorów do „tyłu”. To oznacza, że jeżeli do bramki „A” zgłosi się 10 z 20 przewidzianych zawodników, start tej bramki będzie „opóźniony” i wystartuje w czasie przewidzianym dla bramki „B”.

Strefa startowa zostanie wytyczona w taki sposób, aby dostęp do bram startowych był prosty.

Pojawią się dwa sektory: Sektor Oczekujący i Sektor Startowy. Tam będzie stał sędzia z listą startową, który będzie szczegółowo informował, do której bramki należy się udać.

Taka sama lista z przyznanymi bramkami i godzinami startów będzie wisiała w okolicach biura zawodów i jest identyczna z tą zamieszczoną w tym poście jako załącznik.

Po ustawieniu się w swojej bramce należy czekać, aż sędzia umożliwi dojazd do linii startu, a potem po gwizdku ogień…

 

I w tym miejscu gorąca prośba do zawodników, którzy będą mieli zaplanowany start później, aby nie blokowali wejścia do odpowiednich bramek.

 

Jak czytać listę startową?

Ot prosty przykład:

Sektor 1 bramka A startuje o godz. 11:15:00

 

2373 OSTROWSKI Radek 1980 RYBCZYŃSKI BIKES Remmers TP-Link Team 5MEGA-1 A 11:15:00

 

Oznacza to, że Radek Ostrowski w poprzednich edycjach najlepszy maraton zakończył nie dalej niż na trzydziestym miejscu (konkretnie to na 5…)  i startuje w pierwszym „rzucie” i  od godz. 11:15:00 startując z bramki A będzie już na trasie.

 

Następny przykład:

2348 PRZYBYSZ Janusz 1959 THULE TEAM 28MEGA-1 E 11:17:00

 

Też na poprzednich edycjach załapał się do pierwszej trzydziestki (najlepsze miejsce to 28), ale zanotował gorszy wynik niż Radek, dlatego startuje z bramki „E” o godz. 11:17:00 dwie minuty po Radku.

 

Zawodników uprawnionych do startu z sektora Mega-1 pomimo tego, że kwalifikują się tam tylko ci, którzy załapali się na pierwszą trzydziestkę jest ponad 100…

 

Następny przykład już spoza pierwszej trzydziestki:

 

2253 SUŚ Arkadiusz 1976 BYDZIA POWER BIKE TEAM 37 MEGA-2 B 11:19:30

 

Dla Arka najlepszy wynik to 37. miejsce, więc startuje w drugim rzucie z bramki „B” o godz. 11:19:30.

 

Wszystkie kategorie KOBIECE - start wspólny z mężczyznami w sektorze  MEGA-1 brama G - godzina startu 11:18.

 

Zawodnicy nieujęci na liście startują z sektora open - MEGA-4 - po 20 zawodników wg kolejności losowej - start 11:25

 

 

Pomiędzy startami na poszczególnych dystansach będzie przerwa 15 min. tak, aby najszybsi z dystansu MINI zbyt szybko nie najechali na zawodników MEGA.

 

Na dystansie MINI będzie podobna sytuacja, jak na MEGA.

Każda z bramek będzie wykorzystywana wielokrotnie, stąd od dyscypliny zawodników zależy czy będzie w nich tłok czy tez nie. Spiker będzie komunikował i zapraszał do ustawiania się w odpowiednich bramkach zawodników z poszczególnych kategorii wiekowych. Dodatkowo będzie zegar, który będzie umieszczony na początku bramek. Będzie można zorientować się ile czasu zostało do „mojego” startu i ile jeszcze mogę poświęcić czasu na rozgrzewkę.

Procedury dokładnie takie same jak w MEGA Sektor Oczekujący Zaproszenie do sektora startowego. Dojazd do linii startu. Gwizdek i jazda…

Zawodnicy oznaczeni na czerwono (Mini Pro) stają bezpośrednio pod linią startu bez konieczności ustawiania się  w bramkach startowych.

Godziny startów i schemat sektorów w dziale SUCHY LAS.

Zapraszamy!

NEWS

RELACJA - ŁOPUCHOWO MARATON MTB 2018

2018-09-25


więcej

RAJD Z DUSZĄ - SEKTOR 28 - Łopuchowo

2018-09-18


więcej

RELACJA POBIEDZISKA MTB MARATON 2018

2018-08-20


więcej
« poprzedne 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ostatnia